Ułatwienia dostępu

Wydrukuj tę stronę

Wyróżnienie dla Szpitala za akcję profilaktyczną

wyroznienieSzpital Św. Anny w Miechowie został wyróżniony za największą liczbę badań profilaktycznych i ofertę edukacyjną przygotowaną dla mieszkańców w związku z Małopolskim Tygodniem Profilaktyki. 

 

 

 

Na II Małopolskiej Konferencji Profilaktyki Zdrowia „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, zorganizowanej z okazji tygodnia poświęconego badaniom profilaktycznym, wykładom oraz konferencjom na terenie Małopolski – dyskutowano o najczęstszych problemach zdrowotnych społeczeństwa i sposobach ich zapobiegania. Konferencja wpisała się w cykl przedsięwzięć związanych z profilaktyką zdrowia w Małopolsce. Podczas Konferencji wicemarszałek Wojciech Kozak wręczył dwa wyróżnienia dla szpitala Św. Anny w Miechowie oraz szpitala specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie.

Pacjenci z Powiatu Miechowskiego mogli podczas tygodnia wykonać różne badania profilaktyczne - EKG z opisem, badanie gęstości kości, spirometria, poziom cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, obliczanie BMI oraz porady żywieniowe. Z badań profilaktycznych ogółem skorzystało 425 osób. W dniach 26-30 września uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych mogli skorzystać z wykładów profilaktycznych. Z tej formy profilaktyki skorzystało 1235 uczniów. Cieszymy się, że tak wiele osób skorzystało z naszej oferty, co jest dowodem dużej świadomości zdrowotnej społeczeństwa mieszkającego w powiecie miechowskim.